Sahifa fully responsive WordPress News, Magazine, Newspaper, and blog ThemeForest one of the most versatile website themes in the world.

Serwis klimatyzacji samochodowej, domowej Rzeszów.

Jesteś klientem wymagającym? szukasz usług na najwyższym poziomie?. Spełnimy Twoje oczekiwania.

Firma nie zajmuję się napełnianiem klimatyzacji. Zajmujemy się czyszczeniem układu.

Pełen serwis obejmuje:

  • Wymiana filtra kabinowego.
  • Czyszczenie nawiewów.
  • Kompleksowe sprawdzenie podzespołów funkcjonalnych.
  • Ozonowanie klimatyzacji.
  • Czyszczenie klimatyzacji.
  • Odgrzybianie klimatyzacji.
  • Czyszczenie klimatyzacji domowej oraz biurowej.
  • Odgrzybianiu klimatyzacji domowej i biurowej.
  • Próba sprawności technicznej i wydajności chłodzenia.
  • Czyszczenie chemiczne parownika pod ciśnieniem.

 

Firma działa mobilnie na terenie Rzeszowa oraz okolic.

Cena kompleksowej usługi to 100 – 120 zł. Gwarancja skuteczności.

Cena czyszczenia klimatyzacji domowej, biurowej typu SPLIT to  150 – 200 zł.

Starannie wykonane przez nasz czynności zawsze zapewniają zadowolenie klienta  

Airco-300x192 Klimatyzacja

Czyszczenie klimatyzacji Rzeszów

Nasze metody to gwarancja skuteczności.

Klimatyzacja samochodowa

Jak powinna działać nasza klimatyzacja samochodowa?
W dużym uproszczeniu wygląda to dokładnie tak samo jak w lodówce. Zaczynając od głównego działania czyli sprężarki, do której trafia gaz po czym zmienia się w ciecz. Następnie trafia ona do chłodnicy, a stamtąd do parownika. Tu rozpręża się i ze stanu ciekłego przechodzi w gazowy, dzięki czemu tworzy znaczny spadek temperatury otoczenia w naszym samochodzie.
Wszystko wydaje się proste i nieskomplikowane, ale niestety nie do końca takie jest. Klimatyzacja w samochodzie może ulec kilku awariom:
– usterka parownika,
– usterka kompresora,
– usterka osuszacza oraz akumulatora,
– przebicie podkładkach i uszczelkach.

Jak można rozpoznać awarię klimatyzacji samochodowej

Głównym objawem awarii klimatyzacji jest brak chłodzenia w naszym samochodzie. Należy wtedy dokładnie skontrolować klimatyzację, gdyż występuje gdzieś ubytek czynnika chłodzenia, który w bardzo szybki sposób obniża skuteczność naszej klimatyzacji samochodowej. Jednym z głównych powodów może być rozszczelnienie się układu chłodzenia. Nieszczelność może znajdować się w chłodnicy czy na składaniu wężyków. Przyczyną mechaniczna usterka chłodnicy czy pompy.

Dokładnie nieszczelność może znajdować się:
– w parowniku,
– w samej sprężarce,
– w wężykach ciśnieniowych.
Znaczny spadek ciśnienia może przyczynić się do uszkodzenia sprężarki.

Zdiagnozowanie nieszczelności układu klimatyzacji

Nieszczelny układ klimatyzacji to dokładnie wydobycie się gazu z układu z środka roboczego. Większość samochodów posiada zabezpieczenie przed pracą na sucho sprężarki, lecz spadek ciśnienia może przyczynić się do jej awarii. Zdiagnozowanie, w którym miejscu klimatyzacja jest nieszczelna, układ napełniany jest z dodatkiem UV, który jest rozpuszczony do smarowania sprężarki. Miejsca rozszczelnienia klimatyzacji można doskonale zobaczyć przy świetle UV.

Inne objawy usterki klimatyzacji:

Inne objawy niesprawnej klimatyzacji to zaparowane szyby i bardzo nieprzyjemny zapach wydobywający się z otworów układu nawiewnego. W takim przypadku głównym elementem usterki może być filtr kabinowy jak również zanieczyszczenie całego układu wentylacji. Kanały wentylacyjne naszego samochodu są w dużym stopniu dobrym miejscem dla rozwoju wszelakich grzybów i bakterii niebezpiecznych dla dla wszystkich osób znajdujących się w samochodzie. Szczególnie najbardziej narażone są dzieci i alergicy. Dlatego warto odświeżać klimatyzację minimum co 6 miesięcy.

Czyszczenie chemiczne parownik pod ciśnieniem

Najnowoczśniejszym sposobem czyszczenia układu chłodzenia jest czyszczenie parownika klimatyzacji poprzez wypłukanie bakterii oraz całego brudu. Tylko w taki sposób zapewnimy sobie prawidłowe działanie układu.  Dzięki temu z naszej klimatyzacji nie będzie śmierdzieć.

Wszystkie środki jakie stosujemy są całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia.

Aby umówić się na usługę zadzwoń.

 

klima-1-300x200 Klimatyzacja

Odgrzybianie klimatyzacji Rzeszów

 

DEZYNFEKCJA  KLIMATYZACJI

 

Kiedy przychodzą upalne dni i świeci słońce chcesz mieć pewność, że twój system klimatyzacji jest w dobrym stanie. Ale ważne jest, aby Twoja klimatyzacja działa poprawnie przez cały rok. Nie tylko utrzymać komfortową temperaturę w okresie letnim w swoim samochodzie, ale również pomaga aby nasze zaparowane szyby w okresie jesienno-zimowym odparować poprzez włączenie klimatyzacji na chwilę. Większość producentów samochodów zaleca, aby systemy klimatyzacyjne były czyszczone minimum raz do roku. Nasi wysoko wykwalifikowani technicy przyczynią się, aby system klimatyzacji chłodził prawidłowo. Najczęstsze objawy nieczyszczonej klimatyzacji to: Ból zatok, kichanie, kaszel, podrażnienie oczu, angina legionella – zapalenie płuc

Czyszczenie klimatyzacji, z pozoru prosta usługa, a nastręcza wielu kłopotów warsztatom zajmujących się czyszczeniem klimatyzacji. Sposobów czyszczenia klimatyzacji jest kilka. Począwszy od ozonowania, po metody ultra dźwiękowe . Nie mówiąc o piankach aplikowanych w nawiewy. Czy skuteczność jest wystarczająca ? Czy po ozonowaniu, lub zastosowaniu metody ultra dźwiękowej wydobywa się brzydki zapach z twoich kratek nawiewowych ? Lub pojawia się po krótkim okresie czasu? Jeśli tak to w twoim układzie chłodzenia nadal znajdują się bakterie, pleśń, oraz grzyby. Powodujące alergie oraz choroby. Takie metody to tylko tuszowanie zapachu, a nie usuwanie przyczyny. Najnowocześniejsze metody odgrzybiania klimatyzacji a zarazem niesamowicie skuteczne to usuwanie przyczyny a nie maskowanie brzydkiego zapachu. Taką metodą jest czyszczenie parownika klimatyzacji pod ciśnieniem 8 barów. Dzięki zastosowaniu odpowiednich detergentów, wiedzy,odpowiedniego sprzętu. jest możliwe wyeliminowanie w 100% brzydkiego zapachu wydobywającego się z kratek nawiewowych. Z układu klimatyzacji po czyszczeniu klimatyzacji nie ma wydobywać się żaden zapach. Klimatyzacja nie ma pachnieć !!! Po odgrzybianiu klimatyzacji cieszymy się czystym, świeżym powietrzem. Wolnym od bakterii oraz grzybów. Czasochłonność usługi całkowitego odgrzybiania klimatyzacji to ok 1,5 godź. W zależności od zabrudzenia, oraz marki pojazdu.. Dajemy gwarancję skuteczności, naszej metody czyszczenia klimatyzacji. Zaufaj specjalistom. TO MY WYZNACZAMY STANDARDY.

 

DOKŁADNA DEZYNFEKCJA JEST JEDYNYM SPOSOBEM! UNIKNIĘCIA WIELU CHORÓB.

Nasze usługi dezynfekcji klimatyzacji zapewniają, że istniejące mikroorganizmy „bakterie”, grzyby są całkowicie zabite, wypłukane z układu. To nie tylko usunięcie nieprzyjemnych zapachów i potencjalnych reakcji alergicznych wywołane przez bakterie, grzyby i organizmy. Wszystkie środki jakie stosujemy są całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia. Aby umówić się na usługę odgrzybiania i czyszczenia klimatyzacji zadzwoń.

Większość z nas jest szczęśliwym posiadaczem 4 kółek. W prawie każdym z nich  znajduję się klimatyzacja. Po jakimś czasie użytkowania pojawia się problem nieświeżego zapachu z kratek nawiewowych. Czasami wręcz wydobywa się zapach skiśniętej szmaty krótko mówiąc.

Co jest tego problemem?  Otóż część z nas nie wie że układ klimatyzacji w naszym samochodzie wymaga regularnego czyszczenia.Nie tylko wymiany filtra kabinowego, nie tylko ozonowania, nie tylko dobicia czynnika jeśli jest go za mało. Jest to dosyć złożony proces. Część z nas aby pozbyć się brzydkiego zapachu z układu chłodzenia aplikuje pianki w nawiewy, kupujemy tzw. bączki, które wkłada się do samochodu, zamyka i wypuszcza się z nich zawartość, która ma na celu wyeliminować zapach. Nic bardziej mylnego.

Dlaczego?  W piankach znajdują się substancje zapachowe, które nie usuną zapachu tylko go maskują. Więc jak wyczyścić układ chłodzenia?  Cały problem znajduję się w tzw. parowniku klimatyzacji.  Ta mała chłodniczka znajduje się pod deską rozdzielczą naszych 4 kółek.  Parownik podczas pracy, czyli podczas chłodzenia naszego wnętrza robi się zimny. Przechodzi przez niego czynnik chłodzący, który został wcześniej schłodzony. Wentylator ma za zadanie wydobyć zimne powietrze, które schłodzi nasze wnętrze. Podczas pracy skrapla się z niego woda, która spływa pod nasz pojazd. Więc skoro jest on mokry to po jakimś czasie użytkowania zaczyna wydobywać się z niego nieprzyjemny zapach. Jedynym i sensownym czyszczeniem układu chłodzenia jest dotarcie do parownika i wymycie tej części oraz otoczenia. Nie zawsze jest to proste. W każdym aucie jest inny dostęp. W niektórych samochodach trzeba stosować różne sztuczki aby wyczyścić układ.

Czy tylko tyle?  Niestety nie. Skoro śmierdzi z parownika to i z nawiewów. Nawiewy też trzeba wyczyścić. Jest to warunek konieczny. Po takich zabiegach można a nawet trzeba przeozonować wnętrze pojazdu. Po co skoro nie śmierdzi?  Podczas pracy śmierdzącej klimatyzacji, z układu wydobywają się bakterie. Ozon w odpowiednim stężeniu oraz czasie wyeliminuje ten problem. Przy okazji wyeliminujemy problem innych niechcianych zapachów. Wreszcie można przystąpić do wymiany filtra kabinowego. Filtr wymieniamy co ok 15 do 20 tyś km. Klimatyzację czyścimy minimum raz w roku, a jeśli jest konieczność 2 razy w roku. Czasami klient mówi „nie śmierdzi, więc nie będę robił.” Nic bardziej mylnego. Nie dopuszczamy do sytuacji aby z układu chłodzenia wydobywał się brzydki zapach. Jeśli wyczujemy coś takiego, natychmiast skontaktujmy się z osobą, która usunie ten problem. Wdychanie bakterii  z układu chłodzenia nie jest dobrym pomysłem. Życzę miłego użytkowania.

 

Co to jest ozon?   Ozon jest to 3 atom tlenu. To tak pokrótce nie wnikając w szczegóły. Co robi ozon?   Eliminuje zapachy, zabija bakterie.  A jak to działa?  Odpowiednie stężenie gazu w pomieszczeniu np. samochodzie nie tylko zniszczy zapachy np dymu tytoniowego ale zniszczy też bakterie. Ozon nagromadzony w powietrzu wiąże zapachy i usuwa je. Po zabiegu ozonowania zapach ozonu może się utrzymywać do kilku dni. Czy jest to nie bezpieczne?  Nie po ozonowaniu np. auta wystarczy wywietrzyć samochód do 40 minut, po tym czasie można wsiąść do pojazdu i odjechać. Zabiegu ozonowania nie można wykonywać bardzo często. Dlaczego skoro to 3 atom tlenu ?  Ozon bardzo wyjaławia materiały. Więc jak często można go stosować?  Podczas odgrzybiania klimatyzacji w odpowiednim stężeniu oraz czasie.

 

 

 

 

Responsive ThemeForest Wordpress Theme Avada bigtheme.net/wordpress/themeforest/323-avada BIGtheme.net